Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Ziemia Święta na Boże Narodzenie

Izrael / Izrael / Izrael

Ziemia Święta na Boże Narodzenie

PIELGRZYMKA

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: na zapytanie

wyżywienieHB
termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 71 329 55 11
 • kom. 609 957 575
 • Poniedziałek - Piątek: 9:00-17:00
   

Opis:

Betlejem – Cezarea Nadmorska – Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska – Jezioro Galilejskie – Kafarnaum – Betania   Jerycho – Morze Martwe – Jerozolima – Ain Karem

 

Dzień 1 (21.12): Spotkanie na lotnisku w Krakowie o godz. 3:30. Odprawa i wylot. Lądowanie w Tel Aviv ok. godz. 12:00. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto”. Wizyta w kościele Pater Noster. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit, Ogrodu Getsemani, wizyta w Kościele Wszystkich Narodów oraz nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2 (22.12): Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (akwedukt). Następnie przejazd do Hajfy na Górę Karmel - widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3 (23.12): Śniadanie. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia Pańskiego). Wjazd taksówkami na szczyt. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4 (24.12): Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie Kościoła Marii, Marty i Łazarza. Wejście do Grobu Łazarza. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Panorama na Górę Kuszenia. Przejazd nad Rzekę Jordan (odnowienie sakramentu chrztu). Przejazd nad Morze Martwe położone 416 m p.p.m. Przejazd do hotelu. Przygotowanie się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Kolacja wigilijna oraz wyjście na pasterkę do Bazyliki Bożego Narodzenia.

 

Dzień 5 (25.12): Śniadanie.  Przejazd na Pole Pasterzy – Masza Święta. Następnie zwiedzanie Betlejem: Bazyliki Narodzenia Pańskiego - najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła, Grota Mleczna. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6 (26.12): Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Grobu Bożego. Nawiedzenie Bazyliki wraz z Golgotą. Następnie przejście do Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7 (27.12): Śniadanie. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Przejście pod Ścianę Płaczu uliczkami Starego Miasta. Następnie Kościół św. Piotra In Gallicantu. Przejazd do Ain Karem - miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie przejazd pod Kneset (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7 (27.12): Śniadanie. Wylot do kraju. Przylot do Krakowa ok. godz. 15:00
 

W cenie:

 • przelot na trasie Polska – Tel Aviv - Polska,
 • noclegi w hotelach, pokoje 2, 3 os. z łazienkami,
 • śniadania i obiadokolacje wg programu,
 • opieka pilota - przewodnika,
 • opieka duszpasterska,
 • rezerwacja codziennej Mszy św.,
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagaż,
 • składka na TFG, TFP

Uwagi:

Cena nie zawiera: 

 • obligatoryjnych napiwków, przewodników lokalnych, biletów wstępu – 150$/os. (płatne u pilota),
 • dodatkowych napojów do obiadokolacji,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 320 USD
 • przejazdu na lotnisko Wrocław – Kraków – Wrocław – 200 zł

Plan:

Galeria:

Ziemia Święta na Boże Narodzenie/1
Ziemia Święta na Boże Narodzenie/2
Ziemia Święta na Boże Narodzenie/3
Ziemia Święta na Boże Narodzenie/4

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki