Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

SARDYNIA I KORSYKA

Włochy / Włochy / Włochy / Francja / Francja / Francja

SARDYNIA I KORSYKA

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 5 990 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 71 329 55 11
  • kom. 609 957 575
  • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
    Piątek 12:00-17:00

Opis:

Dzień 1: POLSKA - OLBIA - PORTO CERVO ok 30 km.
Spotkanie z pilotem na lotnisku w Polsce, przelot na Sardynię.Przejazd do Porto Cervo znajdującego się na Szmaragdowym Wybrzeżu. Miasto zostało utworzone w latach sześćdziesiątych przez Księcia Karima Aga Khana i jest do dziś ulubionym kierunkiem turystycznym gości, którzy cenią sobie prestiż, luksus oraz nieskażoną przyrodę wyspy. Po drodze przystanek w San Pantaleo - Msza Święta. Zwiedzanie Porto Cervo rozpoczniemy od nawiedzenia charakterystycznego białego kościoła Stella Maris, w którym znajdują się cenne organy neapolitańskie z 1600 r, oraz znany obraz namalowany przez El Greco- “Mater Dolorosa”. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: PORTO CERVO - PALAU - LA MADDALENNA ok 40 km.
Śniadanie. Przejazd do Palau. Przeprawa promowa na wyspę archipelagu La Maddalenna (około 20 minut). Msza Święta w miasteczku La Maddalena.Zwiedzanie miasteczka oraz czas wolny. Obiad we własnym zakresie. Przejazd na wyspę Caprera, gdzie znajduje się dom – muzeum Giuseppe Garibaldiego, włoskiego bohatera narodowego. Następnie objazd trasą panoramiczną po wyspie La Maddalena. Powrót do Palau – przeprawa promowa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: KORSYKA ok 70 km.
Wczesne śniadanie. O godzinie 08:00 przejazd do portu w Santa Teresa di Gallura. Przeprawa promowa na Korsykę. Bonifacio jest malowniczą dzielnicą portową, w której zacumowane są luksusowe jachty. Następnie pociągiem turystycznym wjedziemy do górnej części miasta, aby zwiedzić najciekawsze zabytki i dotrzeć do punktów panoramicznych, które gwarantują zjawiskowe sesje fotograficzne, między innymi: wykute w skale słynne Schody Aragońskie, fortyfikacje obronne, zabytkowe kościoły, pomnik i dawne koszary Legii Cudzoziemskiej, Cmentarz Morski, oraz dom, w którym przebywal Napoleon. Msza Święta w Katedrze Matki Boskiej Większej w centrum Bonifacio. Czas wolny. Obiad we własnym zakresie. Powrót do portu w Bonifacio. Przeprawa promowa na Sardynię.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: CASTELSARDO - ALGHERO ok 70 km
Wczesne śniadanie. Wyjazd około godziny 08:00 i przejazd do Castelsardo. Zwiedzanie pięknego XII – wiecznego miasta rodziny Doria. Msza Święta. Spacer po średniowiecznych uliczkach i czas na zakupy słynnych lokalnych produktów. Czas wolny na obiad we własnym zakresie. Następnie przejazd do Alghero, uważanego za jedno z najpiękniejszych miast na Sardynii. Alghero to miasto o burzliwej historii, w której szczególną rolę odegrał okres dominacji hiszpańskiej – katalońskie wpływy po dziś dzień obecne są tutaj na każdym kroku: w architekturze starówki, jak również w lokalnej kuchni, czy w miejscowym dialekcie. Alghero słynie z połowu ryb oraz artystycznej obróbki korala. Przejazd i nawiedzenie Bazyliki Świętej Trójcy Saccargia. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: PORTO TORRES - SAN GAVINO ok 300 km.
Śniadanie. Przejazd do małego miasta nad zatoką Asinara, Porto Torres, gdzie obok pozostałości rzymskich zobaczymy bazylikę romańską z XI/XII w. San Gavino, w której znajdują się trzy osobliwe drewniane rzeźby męczenników Gavina, Prota i Gianuario. Msza Św. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: LURAS - TEMPIO PAUSANIA - LAGO DI LISCIA ok 80 km.
Śniadanie. Przejazd do Luras, gdzie poznamy tajemniczą postać Agabbadory, kobiety zwanej „aniołem śmierci”. Następnie udamy się do jednego z najsłynniejszych w Europie muzeum korka w pobliskim Callangianus, gdzie dowiemy się o produkcji korka, unikalnych wyrobów z tego tworzywa. Przejazd do stolicy Gallury - Tempio Pausania, granitowego miasta położonego u stóp Limbary. To małe miasteczko słynie z tradycji organizowania karnawału na Sardynii. Czas wolny. Obiad we własnym zakresie. W drodze powrotnej, jadąc wzdłuż jeziora Lago di Liscia, zatrzymamy się aby zobaczyć jedne z najstarszych drzew oliwnych, mające ponad 3 tysiące lat. Możliwość degustacji win sardyńskich (konieczna wcześniejsza rezerwacja oraz wymagane minimum 20 osób). Msza Św.Przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 7: ORGOSOLO - OLBIA ok 200 km.
Wczesne śniadanie i przejazd do Orgosolo (wyjazd z hotelu o 08:00). Spacer po mieście murali. Orgosolo to miasteczko należące do malowniczego regionu Supramonte. Poznamy fascynującą historię malowideł ściennych (Murali), znajdujących się prawie na każdym domu w centrum miasteczka. Z Orgosolo związana jest postać Błogosławionej Antoni Mesina, 16-letniej męczennicy, należącej do grona świętch błogosławionych przez papieża Jana Pawła II. Wizyta w parafii z jej pięknymi freskami przedstawiającymi smutną historię życia i gdzie po dziś dzień przechowywane są jej szczątki w tradycyjnym stroju. Msza Święta a następnie przejazd na tradycyjny obiad przygotowany przez sardyńskich pasterzy, podczas którego posmakujemy między innymi wędlin typowych dla regionu, sera pecorino, gotowanej jagnięciny, pieczonego prosiaka, a do tego wszystkiego czerwonego wina Cannonau. Po obiedzie miejscowi tenorzy zaśpiewają dla nas pieśni ludowe. Ich gardłowy śpiew polifoniczny (cantu a tenore) jest po dziś dzień nieodłącznym elementem kultury pasterskiej i został wpisany na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Powrót do hotelu około godziny 19:30. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

Dzień 8: OLBIA - POLSKA
Śniadanie. Msza św. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd do Olbi. Czas wolny na zakupy i obiad we własnym zakresie (w zależności od godzin wylotu) a następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

W cenie:

• Bilet lotniczy Warszawa – Olbia – Warszawa (w cenie mały bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany 20 kg/os)
• Transfery klimatyzowanym autokarem
• Zakwaterowanie w hotelach 3*(lokalny standard)
• Wyżywienie – śniadania i kolacje
• Codzienna Msza święta
• Opieka duchowa Księdza
• Ubezpieczenie UNIQA Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 250 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO
• Opiekę polskojęzycznego pilota

Uwagi:

 CENA NIE ZAWIERA

• Obligatoryjnych biletów wstępu, napiwków dla przewodników i kierowców 180 EURO/os.- płatnych na miejscu u pilota
• Napojów do posiłków
• Świadczeń nie wymienionych w punkcie cena zawiera
• Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 10 zł/os.
• Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os.

 UWAGI

• Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu wycieczki. Należy zgłosić w ciągu 48h od dnia podpisania umowy.
• Cena skalkulowana przy grupie min. 40 osobach pełnopłatnych.
• Należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być takie jak w dokumencie podróży.
• Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
• Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).
• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
• Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba – 230 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba

Plan:

Galeria:

SARDYNIA I KORSYKA/1
SARDYNIA I KORSYKA/2
SARDYNIA I KORSYKA/3
SARDYNIA I KORSYKA/4
SARDYNIA I KORSYKA/5
SARDYNIA I KORSYKA/6
SARDYNIA I KORSYKA/7
SARDYNIA I KORSYKA/8
SARDYNIA I KORSYKA/9
SARDYNIA I KORSYKA/10

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...