Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Pielgrzymka do Włoch

Włochy / Włochy / Włochy

Pielgrzymka do Włoch

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 4 120 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 71 329 55 11
  • kom. 609 957 575
  • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
    Piątek 12:00-17:00

Opis:

RZYM – WATYKAN - MONTE CASSINO – CASTEL GANDOLFO - SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE GARGANO - LORETO – MANOPELLO - ASYŻ
 

DZIEŃ 1: POLSKA – RZYM WYLOT
Zbiórka na lotnisku w Warszawie (Modlin) na 3h przed wylotem. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu w Rzymie; obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: WATYKAN (ok 30 km)
Wczesne Śniadanie lub prowiant. Przejazd do Watykanu na Mszę Św. przy grobie Św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Watykanu - Muzea Watykańskie - jeden z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła - miejsca wyboru papieży tzw. Konklawe, Bazylika św. Piotra - miejsca, w którym od 2 tys. lat spoczywają szczątki pierwszego papieża - św. Piotra. Słynna Pieta Michała Anioła - "najpiękniejsza rzeźba przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ 3: RZYM (ok 30 km)
Po śniadaniu zwiedzanie Rzymu - Koloseum (najsłynniejszy amfiteatr świata), antyczne Forum Romanum, Capitol (miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu), Palatyn, Forum Trajana. Następnie zobaczymy Plac Wenecki - przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości, Piazza Navona - z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Msza Św. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: MONTE CASSINO – CASTEL GANDOLFO (ok 280 km)
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Monte Cassino i Castel Gandolfo. Monte Cassino – symbol odwagi polskich żołnierzy. W czasie II wojny światowej miały tu miejsce walki pomiędzy wojskami alianckimi a niemieckimi. W skład wojsk alianckich wchodził II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa, którego żołnierze jako pierwsi zawiesili biało-czerwoną flagę po zajęciu wzgórza.
Zwiedzanie polskiego cmentarza wojennego, gdzie spoczywa również gen. Anders. Po południu powrót do hotelu; obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE GARGANO (ok 50 km)
Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo a następnie zwiedzanie Sanktuarium Św. Michała Archanioła na Górze Gargano. Po południu przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo; obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: LORETO – MANOPELLO (ok 480 km)
Śniadanie. Przejazd do Loreto – gdzie Polacy mieli okazję zasłużyć się dla miasta które oswobodzili w czasie II wojny światowej, w 1944 roku i ocalili bazylikę od pożaru podczas niemieckiego bombardowania. U stóp sanktuarium znajduje się cmentarz, na którym spoczywa 1200 polskich żołnierzy. Zwiedzanie Sanktuarium Św. Domku. Następnie udamy się w kierunku Manoppello, gdzie nawiedzimy miejską świątynię, w której znajduje się jedna z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa, czyli Całun z Manoppello. Przejazd do hotelu w Porto Sant Elpidio na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: ASYŻ (ok 150 km)
Po śniadaniu przejazd do Asyżu – miasta Św. Franciszka i Św. Klary. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka, uważanej za jedną z najpiękniejszych świątyń chrześcijańskich na całym świecie. Zwiedzanie Bazyliki Św. Klary - to ważny punkt na mapie miejsc poświęconych świętym we Włoszech. W kościele znajdują się bowiem szczątki założycielki zakonu klarysek oraz krzyż z San Damiano, który przemówił do św. Franciszka. Centrum miasta stanowi Plac Ratuszowy (Piazza del Comune), na którym wznosi się Ratusz (Palazzo dei Priori) – siedziba administracji. Ponadto na placu stoi Świątynia Minerwy, obecnie kościół Santa Maria sopra Minerva. Przejazd do hotelu w miejscowości Chianchiano Terme. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: RZYM - POLSKA (ok 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub przejazd na lotnisko w Rzymie (w zależności od godziny powrotu). Wylot do Warszawy (Modlin). Powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki.
 

W cenie:

• Bilet lotniczy Warszawa Modlin – Rzym Campino – Warszawa Modlin (w cenie mały bagaż o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm; możliwość dopłaty do bagażu rejestrowanego w cenie około 450 zł/os w dwie strony), w terminach 6-13.09.2024 oraz 10-17.09.2024 wylot z lotniska Warszawa Chopin (w cenie bagaż podręczny do 8 kg i rejestrowany do 23 kg)
• transfery klimatyzowanym autokarem,
• zakwaterowanie w hotelach 3*(lokalny standard),
• wyżywienie – śniadania i kolacje,
• opiekę duchową Księdza,
• ubezpieczenie UNIQA Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 250 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO,
• opiekę polskojęzycznego pilota
• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 10 zł/os.
• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os.

Uwagi:

CENA NIE ZAWIERA

• Obligatoryjnych biletów wstępu,
• napiwków dla przewodników i kierowców 120 EURO/os.- płatnych na miejscu u pilota
• Napojów do posiłków
• Świadczeń nie wymienionych w punkcie cena zawiera

 UWAGI

• Codziennym punktem programu jest Msza Święta.
• Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu wycieczki. Należy zgłosić w ciągu 48h od dnia podpisania umowy.
• Cena skalkulowana przy grupie min. 40 osobach pełnopłatnych.
• Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym.
• Należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być takie jak w paszporcie.
• Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
• Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).
• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
• Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 100 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba – 230 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba

Plan:

Galeria:

Pielgrzymka do Włoch/1
Pielgrzymka do Włoch/2
Pielgrzymka do Włoch/3
Pielgrzymka do Włoch/4
Pielgrzymka do Włoch/5
Pielgrzymka do Włoch/6

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...