Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Meksyk - Acapulko

Meksyk / Meksyk / Acapulco

Meksyk - Acapulko

Cena: na zapytanie

wyżywienieHB
termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 71 329 55 11
  • kom. 609 957 575
  • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
    Piątek 12:00-17:00

Opis:

Miasto Meksyk – Bazylika Teotihuacan – Oaxaca – Puebla – Acapulco – Miasto Meksyk

Dzień 1 :POLSKA – MIASTO MEKSYK
Spotkanie pod parafią. Wyjazd na lotnisko. Przelot do Meksyku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Mieście Meksyk. Hotel.

Dzień 2: MIASTO MEKSYK
Po śniadaniu wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Następnie udamy się na plac główny stolicy: Zocalo, gdzie poznamy deptak Madero z pięknymi barokowymi pałacami. Spacerem udamy się na zwiedzanie największej i najstarszej na obydwu kontynentach amerykańskich Katedry Metropolitańskiej, zobaczymy przepiękny meksykański barokowy styl, figurę Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 3: BAZYLIKA – TEOTIHUACAN
Po śniadaniu wyjedziemy do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Jana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy, między innymi Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, Dawną Parafię Indian, gdzie pochowany jest Jan Diego. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj zobaczymy jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustację tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiad do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

Dzień 4: MEKSYK – OAXACA
Śniadanie. Przejazd do Oaxaca. Po drodze postój w Cholula, miejsca gdzie Hiszpanie w czasach kolonialnych wybudowali na największej piramidzie kościół Najświętszej Pani od Dobrej Rady. Odwiedzimy równiez małe pueblo - Tonatzintla, gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany przez Indian w nietypowym stylu barokowym. Przejazd do Oaxaca, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Hotel Oaxaca.

Dzień 5: MITLA – TULE – TEOTITLAN
Śniadanie. Przejazd do Mitla strefa archeologiczna wybudowana przez Misteków – słynie z dekoracji geometrycznych zwanych greki, przejazd do Tule – małe pueblo gdzie będziemy podziwiać ogromne drzewo – najstarsze i największe w Ameryce. Wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie procesu jej produkcji. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie foklorystycznej hali targowej. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 6: OAXACA – PUEBLA
Śniadanie. Zwiedzanie strefy archologicznej Monte Alban, słynnącej z kamiennych płaskorzeźb Tancerzy i odkrytych grobowców. Kultura specjalizująca się w produkcji wyrobów ze złota. Przejazd w kierunku Puebla – piękne miasto kolonialne założone i wybudowane przez Hiszpanów, wstępnie miało być stolicą Wicekrólestwa Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta – Katedra, Kościół Santo Domingo z przepiękną barokową Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej oraz Słodka Uliczka słynnąca z lokalnych łakoci. Kolacja. Nocleg. Hotel.

Dzień 7: PUEBLA - TAXCO
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Postój w Cacahuamilpa, jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń w środkowym Meksyku, z ogromnymi salami i niezliczoną ilością stalagmitów i stalaktytów – przez około godzinę będziemy mogli je podziwiać w różnych formach. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Hotel.

Dzień 8: ACAPULCO
Śniadanie. Udamy się do sklepu - warsztatu srebra, gdzie poznamy, jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę i przepiękne wzory jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Wjazd taksówkami typu garbusek do centrum Taxco, wizyta w barokowym kościółku Santa Prisca wybudowanym w ciągu dziesięciu lat przez jednego z lokalnych magnatów. Przejazd do Acapulco. Hotel all inclusive, El Cano.

Dzień 9: ACAPULCO
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Po południu wyjazd na rejs, w czasie którego poznamy tajemnice Zatoki św. Łucji, po rejsie przejazd na słynne skoki Quebrada – gdzie odważni skoczkowie rzucają się z wysokości około 30 metrów w głąb wody przy skalistym wybrzeżu.

Dzień 10: ACAPULCO
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

Dzień 11: ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK
Śniadanie. Obiad w przepięknej XVI – wiecznej hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie w hotelu w Mieście Meksyk. ]

Dzień 12: BAZYLIKA – LOTNISKO
Śniadanie. W czasie przejazdu panoramicznego będziemy podziwiać najpiękniejszą Aleję Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany Łowczyni Gwiazd. Przejazd do Bazyliki. Msza Święta. Czas wolny na własne modlitwy. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko. Odlot do Polski.

Dzień 13:
Powrót do kraju. Zakończenie Pielgrzymki.

W cenie:

• przejazdy na terenie Meksyku;

• zakwaterowanie w wymienionych hotelach;

• 3 noce w Hotelu El Cano Acapulco – 3 posiłki dziennie + napoje all inclusive Monte TaxcoMonte TaxcoMonte TaxcoMonte Taxco od 11.00 do 22.00.

Uwagi:

Cena nie zawiera:

  • napoje do obiadów i kolacji płatne dodatkowo;
  • obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków, pokojowych w hotelach- 30 USD.

Plan:

Galeria:

Meksyk - Acapulko/1
Meksyk - Acapulko/2
Meksyk - Acapulko/3

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...