Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Madera

Portugalia / Portugalia / Madera

Madera

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 4 650 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 71 329 55 11
  • kom. 609 957 575
  • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
    Piątek 12:00-17:00

Opis:

FUNCHAL – CURRAL FREIRAS - PICO DO ARIEIRO – PONTA DO PARGO – CABO GIRAONA - LAS WAWRZYNOWY - VALE DO RABACAL – BASENY SKALNE PORTO MONIZ

DZIEŃ 1: WARSZAWA – FUNCHAL
Zbiórka na lotnisku na 2,5 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku i wylot do Funchal na Maderze.
Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: FUNCHAL
Śniadanie. Historia Funchal sięga początków XV w., kiedy to swoje domy zbudowali w tym miejscu portugalscy kolonizatorzy. Miasto zasłynęło jako port handlowy, zarówno dla kupców portugalskich, jak i włoskich, angielskich czy flamandzkich, zatrzymujących się tu w drodze do i z Nowego Świata. Dziś znane jest jako rodzinne miasto piłkarza Cristiano Ronaldo.
Zapraszamy do Parku Santa Catarina, z egzotycznymi kwiatami i wspaniałymi widokami na miasto Funchal oraz okolicę. Przejdziemy do Ogrodu Miejskiego, zatrzymamy się na modlitwę w Katedrze, z XV w. Katedra jest prawdziwą perłą architektury w stylu manuelińskiego gotyku. Przed wejściem do Katedry stoi pomnik św. Jana Pawła II, pamiątka po wizycie papieża w Funchal. Była to jedyna jak dotąd wizyta głowy kościoła na Maderze.
Idąc wąskimi uliczkami miasta dotrzemy do ryneczku pełnego egzotycznych kwiatów, owoców i świeżych ryb, a następnie do Starego Miasta. Spacer uzmysłowi Państwu jak klimatycznym miejscem jest Funchal – nie tylko słynna ulica de Santa Maria, będąca prawdziwą galerią pod gołym niebem, ale także inne brukowane uliczki, urokliwe zakątki, restauracje i kafejki… Odwiedzimy słynną Madeira Wine Lodge, aby spróbować wina Madera, które od wieków było towarem eksportowym.
Po powrocie do hotelu kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: PICO BARCELOS - CURRAL FREIRAS – WZGÓRZE MONTE – TOR SANECZKOWY (ok 30 km)
Śniadanie. Dziś z punktu widokowego Pico dos Barcelos (355 m n.p.m.). będzie można podziwiać wspaniały, panoramiczny widok na zatokę Funchal i okolice miasta, z wyspami Desertas w tle. Widoczna jest także Curral Freiras (Dolina Zakonnic) i wieś w tej górskiej dolinie, której domostwa położone są na zboczach krateru wulkanicznego.
Czas na modlitwę w kościele Nossa Senhora na wzgórzu Monte, poświęconym Matce Bożej, patronce Madery.

Opcjonalnie (za opłatą 25 eur/os. – należy zamówić i opłacić na miesiąc przed przylotem) – wyścigi na słynnych saniach wiklinowych (tabogganing) z Verga, aż do Livramento.

Po powrocie do hotelu kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: PICO DO ARIEIRO - CAMARA DE LOBOS - CABO GIRAO – SANTANA (ok 50 km)
Śniadanie. Wizyta w pracowni wiklinowej w Camacha. Spacer na Pico do Arieiro, skąd można ujrzeć panoramę centralnych gór Madery i Pico Ruivo - najwyższy punkt wyspy. Następnie udamy się do Camara de Lobos – malutkiej wioski rybackiej, gdzie można przyglądać się pracy rybaków, oporządzających łodzie oraz połowy.
Wjazd na Cabo Girao na wybrzeżu oceanicznym, najwyższy klif w Europie, a drugi na świecie, z platformą widokową ze szklaną podłogą. Obiad.
Spacer po porcie Ponta Delgada, a następnie po Boaventura – górzystym terenie, S. Jorge i Santana, z domostwami zbudowanymi z kamienia i pokrytymi strzechą. Przystanek w Machico, gdzie w 1419 r. przybyli pierwsi odkrywcy wyspy.
Po powrocie do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5: PONTA DO SOL - CALHETA – WODOSPAD VEU DA NOIVA (ok 90 km)
Śniadanie. Spacer do wioski Ponta do Sol (Słoneczne Miejsce), położone kaskadowo na zboczach wzniesień - notuje się tu największą liczbą słonecznych dni w ciągu roku.
Zatrzymamy się w Calheta, gdzie można skosztować słynnego ciasta miodowego (z syropem z trzciny cukrowej) oraz Poncha da Madeira, popularnego na Maderze napoju, sporządzonego z aguardente (destylowanego alkoholu z trzciny cukrowej), miodu, cukru i soku z cytryny lub pomarańczy.
Kolejne miejsce na trasie dzisiejszego zwiedzania to Ponta do Pargo, czyli najdalej wysunięty na zachód punkt Madery. Przystanek przy Wodospadzie Véu da Noiva (Welon Panny Młodej).
Po powrocie do hotelu kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: PAUL DA SERRA - LAS WAWRZYNOWY - CHAO DA RIBEIRA -- PORTO MONIZ (ok 140 km)
Śniadanie. Spacer zachodnim wybrzeżem wyspy, poczynając od Paúl da Serra (1400 m wys.) ze wspaniałym widokiem na las Laurisilva - wyjątkowy zabytek botaniczny. To przepiękne lasy wawrzynowe - wiecznie zielone, subtropikalne lasy, liczące sobie wiele milionów lat istnienia. Położona pośród nich górska wioska Chao da Ribeira to miejsce wyjątkowo urokliwe.
Warta obejrzenia jest także Vale do Rabaçal – dolina z malowniczymi wodospadami.
Obiad. Wizyta w Porto Moniz, słynące z niezwykłych skalnych basenów – Piscinas Naturais, widoków roztaczających się na północne wybrzeże wyspy oraz fal Atlantyku roztrzaskujących się o klify. Warto tu spróbowaqć potraw z ryb.
Po powrocie do hotelu nocleg.

DZIEŃ 7: CZAS WOLNY - DO WYBORU WYCIECZKI FAKULTATYWNE
Śniadanie. Czas wolny.

Do wyboru wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne, w których udział należy zgłosić na co najmniej miesiąc przed przybyciem)
I - Rejs katamaranem (od 65 eur/os.)
Podziwianie krajobrazu południowego wybrzeża Madery, klifów między Funchal a Faja dos Padres. Możliwość nurkowania z rurką, obserwowania morskich zwierząt, takich jak delfiny, wieloryby, żółwie i niektóre ptaki.
Czas trwania rejsu katamaranem ok. 3h. Powrót do hotelu.
II – Półwysep św. Wawrzyńca - Ponta de Sao Lourenco (od 49 eur/os.)
Wędrówka wzdłuż wschodniego półwyspu Madery, gdzie można podziwiać przyrodę różniącą się od reszty wyspy, bez drzew i niską roślinnością. Ponta de Sao Lourenço częściowo jest rezerwatem przyrody, gdzie gniazdują chronione ptaki. Urzekają tu malownicze krajobrazy z południowymi Pustynnymi Wyspami w tle i wyspami Porto Santo na północy (jeśli pogoda pozwoli dojrzeć). Lekki obiad. Czas trwania wycieczki ok. 3,5h Powrót do hotelu.

DZIEŃ 8: FUNCHAL – WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot z Funchal do Warszawy. Zakończenie świadczeń.

W cenie:

• przelot Warszawa-Funchal-Warszawa (z bagażem podręcznym – torbą o wymiarach max. 30x40x20 cm),
• zakwaterowanie w hotelach 3*,
• wszystkie niezbędne transfery lądowe autokarem,
• ubezpieczenie UNIQA Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 250 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO,
• wyżywienie HB (śniadania, obiadokolacje z napojami bezalkoholowymi – kawa, herbata do śniadania, woda i lampka wina do kolacji; dodatkowe napoje płatne),
• opiekę polskiego przewodnika.

Uwagi:

 CENA NIE ZAWIERA

• obligatoryjnych kosztów realizacji programu,
• biletów wstępu oraz napiwków dla kierowców i przewodników 150 EUR od os. (płatne gotówką na miejscu u pilota),
• bagaż główny 20 kg/os. dodatkowo płatny przy rezerwacji od 300 zł/osobę.,
• obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os.
• obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie).

 UWAGI

• Codziennym punktem programu jest Msza Święta.
• Cena jest ważna przy zamówieniu min. 31 miejsc.
• Program jest ramowy; kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Cena dotyczy osoby w pokoju 2-os. Możliwość dopłaty do pokoju 1-os. 1090 zł.
• Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
• Warunkiem wjazdu jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).
• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
• Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 100 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba – 230 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba

Plan:

Galeria:

Madera/1
Madera/2
Madera/3
Madera/4
Madera/5
Madera/6

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...