Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA

Gruzja / Gruzja / Gruzja / Azerbejdżan / Azerbejdżan / Azerbejdżan / Armenia / Armenia / Armenia

KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 6 490 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 71 329 55 11
  • kom. 609 957 575
  • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
    Piątek 12:00-17:00

Opis:

DZIEŃ 1: WARSZAWA- WYLOT DO GRUZJI
Przybycie na lotnisko na 2 godz, przed wylotem. Wieczorny lot do Tbilisi planowany na godz. 22.25.

DZIEŃ 2: PRZYLOT - TBILISI
Poranny przylot do Tbilisi i przejazd na śniadanie. Ziedzaniemiasta rozpoczniemy od Najświętszej Cerkwi Kościoła Gruzińskiego - Soboru Trójcy Świętej. Kolejno odwiedzimy usytuowaną na skarpie nad rzeką Mtkwari cerkiew Metekhi. Kolejką gondolową wjedziemy na górującą nad miastem twierdzę Narikala, skąd zejdziemy do orientalnej dzielnici tbiliskich łaźni. Następnie przespacerujemy się uliczkami starowki oglądając Katedrę Sioni i Bazylikę Anchishati. Na koniec przejedziemy autokarem główną ulicą miasta - aleją Szoty Rustawelego. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA (ok. 320 km)
Po śniadaniu całodniowa wycieczka słynną Gruzińską Drogą Wojenną, której najwyższym punktem jest Przełęcz Krzyżowa (2379 m n.p.m.). Po drodze zwiedzanie twierdzy Ananuri usytuowanej nad sztucznym zbiornikiem Zhinvali. Przejazd przez Gudauri – największy ośrodek narciarski w kraju. Postój na zdjęcia panoramy Wysokiego Kaukazu. W Kazbegi przesiądziemy się na samochody terenowe, którymi dotrzemy do malowniczo usytuowanego kościółka Cminda Sameba na wzgórzu Gergeti. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: KACHETIA (WINIARNIA, BODBE, SIGHNAGHI, TSINANDALI) - SHEKI (ok. 320 km)
Po śniadaniu wycieczka do Kachetii – regionu winiarskiego Gruzji. Odwiedzimy winiarnię, w której poznamy sekrety produkcji win metodą kachetyjską, w tradycyjnych amforach. Będziemy mieli również szansę na degustację. Następnie odwiedzimy Monastyr Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, która przyniosła do Gruzji chrześcijaństwo. Zatrzymamy się też na zwiedzanie Sighnaghi – miasta zakochanych, które ze względu na swoje położenie przypomina włoską Toskanię. Przejazd drogą w okolicy Parku Narodowego Lagodekhi do granicy z Azerbejdżanem. Przekroczenie granicy i przejazd na obiadokolację i nocleg do Sheki.

DZIEŃ 5: SHEKI – LAHIC (ok. 330 km)
Po śniadaniu zwiedzanie zabytkowego zespołu architektonicznego miasta Sheki, karawanseraj, bazar miejski oferujący najlepsze azerbejdżańskie słodycze (chałwy, baklavy). Obejrzymy też wpisany na listę UNESCO Pałac Chanów Szekijskich, będący dawną letnią rezydencją władców. Następnie udamy się do Lahica, miejscowości położonej na południowych zboczach Wysokiego Kaukazu, w której zachowała się tradycyjna zabudowa. W trakcie spaceru po miasteczku zobaczymy liczne tradycyjne pracownie, w których wytwarza się miedziane naczynia i ozdoby. Przejazd do Baku. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: BAKU
Śniadanie i zwiedzanie Baku – największego miasta Zakaukazia i basenu Morza Kaspijskiego. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Pałacu Szirwanszachów. Przespacerujemy się po orientalnej starówce pełnej meczetów, karawanserajów i medres. Zatrzymamy się na krótką przerwę w tradycyjnej azerbejdżańskiej herbaciarni. Zobaczymy też symbol Baku – Wieżę Dziewiczą. Kolejno udamy się do parku pamięci zwanego Drogą Męczenników, który upamiętnia ofiary Czarnego Stycznia 1990 i walk o Górski Karabach. Na koniec obejrzymy nowoczesny budynek Baku Flame Towers w kształcie płomieni ognia. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: GOBUSTAN – WULKANY BŁOTNE – ATESHGAH – YANAR DAG (ok. 700 km)
Po śniadaniu przejazd do Gobustanu nazywanego kolebką cywilizacji ze względu na odnalezione tu petroglify. Zwiedzanie parku archeologicznego z naskalnymi rysunkami, które przedstawiają życie człowieka pierwotnego. Następnie obejrzymy ciekawostkę przyrodniczą Azerbejdżanu - wulkany błotne, z których wydobywa się mieszanina wody i mułu. Dalej przejedziemy na Półwysep Apszeroński zwiedzić świątynię Ateshgah. Było to święte miejsce zoroastrian – czcicieli ognia. Na koniec zobaczymy Yanar Dag – płonące skały. Jest to miejsce gdzie wydobywający się z ziemi gaz pali się samoistnie na odcinku 10m. Obiadokolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Tbilisi.

DZIEŃ 8: MCCHETA – JVARI (ok. 60 km)
Po przyjeździe do Tbilisi śniadanie i przejazd do Mcchety. Zwiedzanie Katedry Sweti Cchoweli, gdzie wg. tradycji złożono szatę, w której pochowano do grobu Chrystusa. Dzień zakończymy wizytą w Monastyrze Jvari, który został wpisany na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: HAGHARTSIN – DILIJAN – SEVAN (ok. 340 km)
Śniadanie i przekroczenie granicy z Armenią. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru Haghartsin, ufundowanego przez możny ród Bagratydów. Następnie krótka przerwa w górskim uzdrowisku Dilijan z ciekawą drewnianą zabudową przypominającą alpejskie wioski. Kolejno przejazd nad jezioro Sewan – największe jezioro Zakaukazia, nazywane perłą Armenii. Zwiedzanie monastyru Sevanavank, nazywanego czarnym klasztorem ze względu na charakterystyczny kolor kamieni, z których został wzniesiony. Przejazd do Erywania. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10: ERYWAŃ
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Armenii – Erywania. Najpierw zobaczymy Park Zwycięstwa z Pomnikiem Matki Armenii, który góruje nad miastem. Następnie zwiedzimy kompleks poświęcony pamięci ofiar ludobójstwa Ormian 1915 roku ulokowany na Wzgórzu Tsitsernakaberd. Kolejno ruszymy na pieszą wędrówkę, w trakcie której zobaczymy Erywańską Kaskadę – centrum sztuki współczesnej i Plac Republiki. Dotrzemy także do ufundowanej na 1700 rocznicę przyjęcia przez Armenię chrztu – katedry św. Grzegorza Oświeciciela. Zwiedzanie miasta zakończymy wizytą w wytwórni ormiańskiej brandy Ararat. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11: ETCHMIADZIN – ZVARTNOTS – GARNI - GEGHARD (ok. 120 km)
Śniadanie i przejazd do Vagharshapat na zwiedzanie kompleksu katedralnego Etchmiadzin, będącego głównym ośrodkiem religijnym kraju. Następnie zobaczymy ruiny katedry Zvartnots z VII w, która uważana była za najpiękniejszy obiekt sakralny ówczesnego świata. Kolejno przejazd do wioski Garni, gdzie turyści będą uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, w trakcie których zobaczą jak wypieka się tradycyjny ormiański chleb – lavash. Zwiedzanie dawnej świątyni boga słońca – Mitry, przypominającej hellenistyczne zabytki starożytnej Grecji. Na koniec wizyta w Monastyrze Geghard, gdzie wg. tradycji przechowywano włócznię, którą przebito bok ukrzyżowanego Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 12: ERYWAŃ- WARSZAWA
Transfer z hotelu na lotnisko w nocy. Poranny wylot do Warszawy ok. 5.30. Po przylocie do Warszawy zakończenie wyjazdu.

W cenie:

• bilet lotniczy Warszawa-Tbilis/ Erywań- Warszawa (z bagażem podręcznym do 8 kg/os. i głównym do 23 kg/os.),
• noclegi w hotelach 3* i 4*(lokalny standard),
• nocny przejazd pociągiem (wagon sypialniany- klasa ekonomiczna),
• wyżywienie według programu (śniadania codziennie, 10 x kolacja),
• opieka polskojęzycznego pilota, transfery autokarem,
• OPIEKA DUCHOWA,
• Ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 250 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Uwagi:

CENA NIE ZAWIERA

• obligatoryjnych kosztów realizacji programu
• napiwków dla przewodników i kierowców,
• biletów wstępu 220 USD (płatne na miejscu u pilota),
• kosztów wizy i pośrednictwa wizowego do Azerbejdżanu (225 zł/ osoba- wiza elektroniczna),
• wydatków własnych,
• napojów do posiłków
• obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os
• obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os

 

UWAGI

• Codziennym punktem programu jest Msza Święta
• Podano cenę za osobę w pokoju 2-os.
• Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Oferta skalkulowana jest na grupę min. 25 osób pełnopłatnych.
• Warunkiem wjazdowym do Gruzji, Armenii jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być zgodne z paszportem. Warunki wjazdu (ważność paszportu, wiza itp.) zależne od aktualnej informacji na stronie MSZ.
• Wymagane dokumenty do E-Visa jednokrotnego wjazdu do Azerbejdżanu - skan paszportu (JPG), zdjęcie paszportowe - na wprost, bez okularów (JPG), informacje o zatrudnieniu (wykonywany zawód). Łączny koszt pośrednictwa i wizy turystycznej 225 PLN /os. Czas oczekiwania ok. 3 dni roboczych, termin ważności e-Visa 30 dni. Paszport musi być ważny min. 3 miesiące od daty zakończenia terminu ważności wizy. Otrzymany dokument e-Visa w pliku PDF należy wydrukować i zachować do kontroli granicznej. Przed dokonaniem rezerwacji wycieczki zaleca się sprawdzenie warunków wjazdowych oraz wizowych na stronie MSZ.
• Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
• Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
• Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)
• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
• Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 230 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba

Plan:

Galeria:

KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA
/1
KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA
/2
KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA
/3
KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA
/4
KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA
/5
KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA
/6
KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA
/7
KAUKASKA TRÓJKA - GRUZJA, AZERBEJDŻAN I ARMENIA
/8

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...