Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI

Gruzja / Gruzja / Gruzja

KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: 4 580 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 71 329 55 11
  • kom. 609 957 575
  • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
    Piątek 12:00-17:00

Opis:

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY DO GRUZJI
Przybycie na lotnisko na 2 godz. Przed wylotem. Wieczorny lot do Tbilisi.

DZIEŃ 2: PRZYLOT – TBILISI +MCKHETA
Przylot na lotnisko w Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem. Zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek, czas na śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od największej cerkwi Kościoła Gruzińskiego – Soboru Trójcy Świętej. Kolejno odwiedzimy usytuowaną na skarpie nad rzeką Mtkwari cerkiew Metekhi. Kolejką gondolową wjedziemy na górującą nad miastem twierdzę Narikala, skąd zejdziemy do orientalnej dzielnicy tbiliskich łaźni. Następnie przespacerujemy się uliczkami starówki oglądając Katedrę Sioni i Bazylikę Anchiskhati. Przejedziemy autokarem główną ulicą miasta – aleją Szoty Rustawelego. Na koniec odwiedzimy Polską Misję Kamilianów. Msza Święta. Obiadokolacja z pokazem gruzińskich tańców. Nocleg.

Dzień 3: MCCHETA – JVARI - TBILISI
Po śniadaniu Msza Święta i przejazd do Mcchety. Zwiedzanie Katedry Sweti Cchoweli, gdzie wg. tradycji złożono szatę, w której pochowano do grobu Chrystusa. Spacer urokliwymi uliczkami starej Mcchety. Następnie wizyta w Monastyrze Jvari, który został wpisany na listę UNESCO. Powrót do Tbilisi i czas wolny na zakupy pamiątek na pchlim targu „Pod Suchym Mostem”. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA
Śniadanie. Msza Święta. Całodniowa wycieczka słynną Gruzińską Drogą Wojenną, której najwyższym punktem jest Przełęcz Krzyżowa (2379 m npm). Po drodze zwiedzanie twierdzy Ananuri usytuowanej nad sztucznym zbiornikiem Zhinvali. Przejazd przez Gudauri – największy ośrodek narciarski w kraju. Postój na zdjęcia panoramy Wysokiego Kaukazu. W Kazbegi przesiądziemy się na samochody terenowe, którymi dotrzemy do malowniczo usytuowanego kościółka Cminda Sameba na wzgórzu Gergeti. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: KACHETIA (WINIARNIA, BODBE, SIGHNAGHI)
Po śniadaniu Msza Święta i całodniowa wycieczka do Kachetii – regionu winiarskiego Gruzji. Odwiedzimy winiarnię, w której poznamy sekrety produkcji win metodą kachetyjską, w tradycyjnych amforach. Będziemy mieli również szansę na degustację win. Następnie odwiedzimy Monastyr Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, która przyniosła do Gruzji chrześcijaństwo. Zatrzymamy się też na zwiedzanie Sighnaghi – miasta zakochanych, które ze względu na swoje położenie przypomina włoską Toskanię. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: UPLISTSIKHE – KUTAISI – GELATI
Po śniadaniu przejazd do miejsca uważanego za jedyny starożytny zabytek Gruzji –Uplistsikhe. Spacer po ruinach miasta wykutego w skałach nad rzeką Kurą, które było silnym ośrodkiem handlowym Jedwabnego Szlaku. Dalej ruszymy w drogę do Imeretii , która przez wielu uważana jest za mityczną Kolchidę, gdzie Jazon wyprawił się po złote runo. Przejazd do Kutaisi, które w średniowieczu było stolicą ziem gruzińskich. Zwiedzimy górującą nad miastem Katedrę Bagrati. Pojedziemy także do wpisanego na listę UNESCO monastyru Gelati, ufundowanego w XII wieku przez Dawida Budowniczego. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: JASKINIA PROMETEUSZA – BATUMI
Śniadanie i zwiedzanie odkrytej w 1984r Jaskini Prometeusza, nazywanej podziemnym skarbem Gruzji. Następnie przejazd do Batumi i panoramiczny objazd miasta uważanego za perłę Morza Czarnego. Kolejno spacer nadmorskim bulwarem po Parku Cudów, gdzie zobaczymy Wieżę Gruzińskiego Alfabetu i poznamy historię miłości Ali i Nino. Dotrzemy też na Plac Europy z pomnikiem mitologicznej Medei i zobaczymy Batumi Piazza (miejsce inspirowane architekturą włoskiej Wenecji). Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: BATUMI - TBILISI
Po śniadaniu Msza Święta. Czas wolny na relaks i kąpiele w Morzu Czarnym. Po południu przejazd pociągiem do Tbilisi. Obiadokolacja i odpoczynek w hotelu.

Dzień 9: WYLOT TBILISI- WARSZAWA
Przejazd do Tbilisi na lotnisko (transfer ok. 1:30 w nocy) i powrót do kraju.
 

W cenie:

• bilet lotniczy Warszawa-Tblisi-Warszawa (z bagażem podręcznym do 8 kg/os. i głównym do 23 kg/os.),
• noclegi w hotelach *** (lokalny standard), wyżywienie według programu (codziennie śniadania i kolacje),
• opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki
• lokalnego anglojęzycznego przewodnika na miejscu,
• transfery autokarem,
• codzienna Eucharystia,
• opieka duchowa Księdza,
• ubezpieczenie UNIQA Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 250 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO

Uwagi:

CENA NIE ZAWIERA

• obligatoryjnych kosztów realizacji programu oraz napiwków dla przewodników i kierowców, biletów wstępu 110 USD/osoba (płatne na miejscu u pilota),
• Wydatków własnych
• Napojów do posiłków
• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 13 zł/os.
• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.

 UWAGI

• Podano cenę za osobę w pokoju 2-os.
• Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Oferta skalkulowana jest na grupę min. 24 osób pełnopłatnych.
• Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w cenie 100 zł/ osoba/ 2 strony.
• Warunkiem wjazdowym do Gruzji jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być zgodne z paszportem. Warunki wjazdu (ważność paszportu, wiza itp.) zależne od aktualnej informacji na stronie MSZ.
• Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę).
• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).
• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
• Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 230 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba

Plan:

Galeria:

KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/1
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/2
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/3
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/4
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/5
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/6
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/7
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/8
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/9
KAUKASKA PIELGRZYMKA DO GRUZJI/10

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...