Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Jordania

Jordania / Jordania / Amman

Jordania

Profil: pielgrzymka, wycieczka, zagraniczne

Cena: 2 000 zł + 800 $

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 71 329 55 11
 • kom. 609 957 575
 • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
  Piątek 12:00-17:00

Opis:

Dzień 1:
Zbiórka w ustalonym miejscu. Przelot oraz przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie w 4* hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Petry będącym jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Wiele osób nazywa to miasto najbardziej magicznym miejscem na Bliskim Wschodzie. Petra była wykutą w skalnej dolinie stolicą Królestwa Nabetańczyków. Obecnie jako Różowe Miasto jest jednym z najwspanialszych zabytków na świecie i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wejście do miasta prowadzi przez słynny As-Sik - wąski, długi na 1,2 km wąwóz, który miejscami zwęża się do 3 metrów szerokości. Wyjście z kanionu prowadzi wprost na plac przed najbardziej spektakularny i rozpoznawalny budynek Petry - na trzydziestodziewięciometrowy skarbiec. Dalej ścieżki miasta wiodą doliną wyschniętej rzeki do Amfiteatru, Grobowców Królewskich, placu targowego, który swego czasu był najważniejszym miejscem handlu na trasie szlaku przypraw. Jazda konna.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Pobyt w Petrze. Wycieczka do Wadi Rum. Czerwona dolina Wadi Rum na pustyni jest jedną z największych jordańskich atrakcji, słynie z przepięknych widoków i wyjątkowych krajobrazów. Po Jeep Safari znajdziemy się w miejscu, które przypomina zupełnie inną planetę. Nie bez powodu Wadi Rum w filmach często udaje “Czerwoną Planetę” - w 2015 roku tutaj nakręcono film Ridleya Scotta “Marsjanin”. Dolina leży wśród granitowych i zbudowanych z piaskowców przedziwnych formacji i skał, a jej rozległy obszar daje poczucie całkowitej wolności. Wioska Wadi Rum natomiast liczy tylko kilkuset mieszkańców – Beduinów, mieszkających w namiotach z koziej skóry, wypasających zwierzęta na pustyni i kultywujących tradycję. Podczas wycieczki nie tylko zobaczymy najbardziej malownicze miejsca i najsłynniejsze formacje skał. Poszalejemy na pustynnym Jeep Safari, a także poznamy historię tego miejsca i zwyczaje panujące wśród Beduinów. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4-7:
Śniadanie. Przejazd nad Morze Martwe. Zakwaterowanie w 4* Hotelu (Hotel Spa Dead Swea). Czas wolny na plaży nad Morzem Martwym. Kąpiele w tym miejscu już od najdawniejszych lat słynną ze swoich zdrowotnych właściwości, a samo Morze Martwe często nazywane jest największym na świecie naturalnym SPA. Na tak nisko położonym terenie powietrze jest aż o 10% bogatsze w tlen i mikroelementy. Poza tym zasobne w minerały czarne błoto oraz gorące źródła siarkowe występujące wzdłuż wybrzeża wykorzystuje się do leczenia chorób stawów i skóry. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie Ammanu – stolicy Jordanii. Obecnie miasto liczy ponad 2 miliony mieszkańców i jest siedzibą dworu króla Abdullaha II z dynastii Haszymidów, uważanych za potomków Proroka Mahometa. Wzmianki o mieście pojawiły się w kronikach już w czasach Starego Testamentu, kiedy było ono stolicą kraju Ammonitów i stanowiło ważny ośrodek. Przejazd na Lotnisko.  Wylot do Polski.
 

W cenie:

 • Przelot samolotem Poznań – Amman – Poznań
 • Przejazdy autokarem (klimatyzacja, Wi-Fi, woda mineralna)
 • 7 noclegów w hotelach 4 * ze śniadaniami i obiadokolacjami.
 • Przejażdżka konna w Petra
 • Wycieczka jeepem w Wadi Rum i obiad
 • Opieka pilota – przewodnika
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:

Cena nie zawiera:

 • Zabiegów spa w hotelu oraz dopłat do pokoju jednoosobowego (300 USD)
 • Napiwków i biletów wstępu - płatne na miejscu w autobusie (łącznie 100 USD)

 

Zaliczka w wysokości 2000 zł płatna w dniu zapisu.

Dopłata do całości do miesiąca przed wylotem (możliwa płatność w kilku ratach).
 

Plan:

Galeria:

Jordania/1
Jordania/2
Jordania/3
Jordania/4
Jordania/5
Jordania/6

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

200 $
za rezerwację
Pokój jednoosobowy
Opłata za noclegi w pokoju jednoosobowym
Proszę czekać ...