Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Francja – Hiszpania – Portugalia

Francja / Ars / Ars / Hiszpania / Oviedo / Oviedo / Portugalia / Porto / Porto

Francja – Hiszpania – Portugalia

FIRST MINUTE

POLECAMY

Profil: pielgrzymka, wczasy, wycieczka, zagraniczne

Cena: 4 750 zł + 80 €

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 71 329 55 11
 • kom. 609 957 575
 • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
  Piątek 12:00-17:00

Opis:

Dzień 1:
Wyjazd z ustalonego o godzinie 00:15, przejazd bezpośredni na nocleg w okolicy ARS.

Dzień 2:
Śniadanie, pobyt w Ars- grób patrona proboszczy św. Jana Maria Vianney. Odwiedzenie Carcasą Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 3:
Śniadanie i pobyt w Lourdes, udział we Mszy Św., Droga Krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadety Soubirous: Młyn Bolly- miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot, kościół parafialny, gdzie ochrzczona została Bernadetta, hospicjum. Udział w procesji eucharystycznej z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji modlitwy różańcowej ze świecami, nocleg.

Dzień 4:
Wczesne śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela. Po drodze krótkie zwiedzanie Oviedo: Katedra San Salvador zbudowana w latach 1388- 1528 w stylu gotyku płomienistego. W skarbcu katedry przechowywana jest bezcenna relikwia – Chusta z Oviedo, którą według tradycji otarto twarz Jezusa zaraz po Jego śmierci i zdjęciu z krzyża. Zakwaterowanie i nocleg w Santiago.

Dzień 5:
Po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostella, nawiedzenie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła z relikwiami świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd do Porto – rejs po rzece Duero oraz możliwość degustacji miejscowego wina. Wyjazd do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Pobyt w Fatimie: miejsca związane z objawieniami Cova da Iria, Bazylika, Droga krzyżowa, miejsce ukazania Anioła Stróża, Ajustrel - miejscowość, w której mieszkały Łucja, Hiacynta i Franciszek. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie, wyjazd nad Ocean Atlantycki do miejscowości Nazare. W trakcie krótki postój w Batalha. Powrót do Fatimy do obiadokolację i nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie, pobyt w Fatimie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie, wyjazd do Lizbony, zwiedzanie: Kościół św. Antoniego, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, Most 24 Kwietnia ze statuą Chrystusa Króla, kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:
Wczesne śniadanie i wyjazd do Hiszpanii. Przejazd do Saragossy - najważniejsze sanktuarium Hiszpanii, Santa Maria del Pilar, krótkie zwiedzanie miasta.  Kolacja i nocleg w ok. Saragossy.

Dzień 11:
Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Przejazd do Montserrat, nawiedzenie sanktuarium, przejazd do hotelu na wybrzeżu Costa Brava. Popołudnie wolne nad Morzem Śródziemnym. Nocleg i obiadokolacja.

Dzień 12:
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Barcelony: Sagrada Familia, Rambla, wzgórze Montjuich. Nocleg i obiadokolacja na wybrzeżu.

Dzień 13:
Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Przejazd do Francji w okolice La Salette. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14:
Śniadanie, pobyt całodzienny w La Salette, zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, położonego w Alpach Francuskich W godzinach wieczornych powrót do olski (podróż ok. 20 godzin).

Dzień 15:
Przyjazd w godzinach popołudniowo/wieczornych.

W cenie:

 • przejazd autokarem,
 • 13 noclegów w hotelach **/*** ,
 • pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami ,
 • 13 śniadań i 12 obiadokolacji wg programu,
 • opieka pilota wycieczek zagranicznych,
 • ubezpieczenie NNW, KL,
 • opieka duchowna

Uwagi:

Cena nie zawiera (dopłaty obligatoryjne):

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodników lokalnych, zestawy słuchawkowe na całej trasie, opłaty klimatyczne w hotelach, koszt: 80 €/os
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 20 zł/os.

Plan:

Galeria:

Francja – Hiszpania – Portugalia/1
Francja – Hiszpania – Portugalia/2
Francja – Hiszpania – Portugalia/3
Francja – Hiszpania – Portugalia/4
Francja – Hiszpania – Portugalia/5
Francja – Hiszpania – Portugalia/6

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...