Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA

Portugalia / Portugalia / Fatima

FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA

Cena: 4 590 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 71 329 55 11
  • kom. 609 957 575
  • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
    Piątek 12:00-17:00

Opis:

CODZIENNYM PUNKTEM PIELGRZYMKI JEST MSZA ŚWIĘTA.DZIEŃ 1: WARSZAWA – LIZBONA (ok 130 km)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie (im. Chopina) na 2,5 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku i wylot do Lizbony. Po przylocie do Lizbony transfer do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: FATIMA
Śniadanie. Nawiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Następnie nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel - miejscowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Krótka wizyta w domach pastuszków. Wieczorem udział w nabożeństwach. Kolacja i nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 3: PORTO – BRAGA (ok 250 km)
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Porto, spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Następnie nawiedzenie Kościoła św. Franciszka znanego z niezwykłego wyposażenia wnętrz. Msza Święta.
Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro.
Zwiedzanie do Bragi - nawiedzenie Sanktuarium Bom Jesus, z Drogą Krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia. Przejazd do hotelu k. Bragi, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA (ok 395 km)
Wczesne w hotelu (lub na wynos). Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru do punktu widokowego, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek, w tym słynnych muszli Świętego Jakuba. Powrót do hotelu k. Bragi. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: COIMBRA (ok 255 km)
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, urzekającego malowniczym położeniem wśród wzgórz nad rzeką Mondego, licznymi zabytkami oraz niepowtarzalną atmosferą, tworzoną przez studencką społeczność. To dawna stolica Portugalii, miasto królów, świętych, imponujących zabytków i muzyki fado. Spacer po starym mieście - zobaczymy Starą Katedrę (Se Velha, z zewnątrz), Bramę Miejską (Arch Almedina). Spacer z Górnego Miasta do Baixa - Dolnego Miasta, na główny deptak Coimbry – Rua Ferreira Borges. Zawsze panuje tu gwar – studenci śpiewają fado, a turyści przesiadują w kawiarenkach. Na końcu ulicy znajduje się kościół Świętego Krzyża – Igreja de Santa Cruz. To wyjątkowe miejsce dla wielbicieli historii. Pochowano tu pierwszych królów Portugalii. Świątynia ta związana jest również z działalnością św. Antoniego - spędził on w tutejszym klasztorze kilka lat. Zobaczymy również ruiny dawnego klasztoru Św. Klary. Transfer do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: ALCOBACA- NAZARE- BATALHA (ok 110 km)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Alcobaca i zwiedzanie kościoła cysterskiego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Czas wolny na lunch w lokalnej restauracji (we własnym zakresie). Spacer po Batalha – za dodatkową opłatą możliwość zwiedzania Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha (ok 8 eur/os.), który wszystkich zwiedzających zachwyca niecodzienną dekoracją stylu manuelińskiego, opartego przede wszystkim na motywach żeglarskich. Powrót do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Udział w wieczornym różańcu. Kolacja i nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 7: LIZBONA (ok 130 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag. Popołudnie spędzimy na spacerze po dzielnicy Belem. Czas wolny na zakupienie pamiątek. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: LIZBONA – WARSZAWA (ok 30 km)
Transfer na lotnisko. Przelot z Lizbony do Warszawy (im. Chopina). Przylot do Polski.
Zakończenie świadczeń.

W cenie:

• przelot Warszawa/Berlin-Lizbona-Warszawa/Berlin (z bagażem podręcznym 8 kg/os. + torebka, i głównym 23 kg/os. wliczonym w cenę biletu, opłaty i podatki lotniskowe), • ubezpieczenie UNIQA Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 250 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO,
• wszystkie niezbędne transfery lądowe autokarem,
• wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje z napojami bezalkoholowymi – kawa, herbata, mleko do śniadania, woda do kolacji; dodatkowe napoje płatne),
• zakwaterowanie w hotelach 3*,
• opiekę polskiego pilota,
• opiekę duchową Księdza,
• degustację wina w Porto.

Uwagi:

CENA NIE ZAWIERA

• obligatoryjnych kosztów realizacji programu,
• biletów wstępu oraz napiwków dla kierowców i przewodników 150 EUR od os. (płatne na miejscu u pilota),
• podatku miejskiego przy noclegach w Lizbonie 2 EUR/os./dzień i w Bradze 1,5 EUR/os./dzień – płatne na miejscu,
• usług nie zawartych w punkcie „cena zawiera”,
• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os.
• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł/os.

 UWAGI

• Codziennym punktem programu jest Msza Święta.
• Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Cena dotyczy osoby w pokoju 2-os. Możliwość dopłaty do pokoju 1-os. 950 zł.
• Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
• Grupa realizowana jest przy min. 35 uczestnikach.
• Warunkiem wjazdu jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę).
• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).
• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
• Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 100 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba – 230 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba

Plan:

Galeria:

FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/1
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/2
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/3
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/4
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/5
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/6
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/7
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/8
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/9
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/10
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/11
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/12
FATIMA + SANTIAGO DE COMPOSTELA/13

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...