Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

FATIMA

Portugalia / Portugalia / Fatima

FATIMA

Cena: 4 700 zł + 50 €

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 71 329 55 11
 • kom. 609 957 575
 • Poniedziałek - Czwartek 9:00-17:00
  Piątek 12:00-17:00

Opis:

Santiago de Compostela – Fatima – Aljustrwl – Batalha – Nazare – Lizbona – Tomar – Porto

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu - godz. 18:45. Odprawa i wylot. Przylot do Porto. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do
Santiago de Compostela Bazyliki św. Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę, w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Zwiedzanie miejsc: Kaplica Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II, miejsce ukazania się Anioła, Aljustrel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Pobyt nad Oceanem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni), Katedry, gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do miejscowości Tomar. To historyczne miasto swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim, wspaniałemu zespołowi klasztornemu Zakonu Chrystusa. Imponująca budowla z XII w., będąca w przeszłości siedzibą Templariuszy, w 1983 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tomar to także przepiękna starówka, która powstała na planie szachownicy. W jej centrum, przy głównym placu, stoi zabytkowy kościół Św. Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Pobyt w Fatimie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd do Porto - największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot (godz. 15:35) do Polski. Lądowanie we Wrocławiu godz. 20:00.

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie:

 • przelot na trasie Wrocław – Porto – Wrocław,
 • bagaż: podręczny (max: 40 cm x 20 cm x 25 cm - max. 8 kg) i rejestrowany (max: 55 cm x 40 cm x 20 cm - max. 10 kg),
 • 7 noclegów w hotelach, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji,
 • realizacja programu autokarem na miejscu,
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • składka na TFG i TFP

 

Uwagi:

Cena nie zawiera:

 • opłat za przewodnika lokalnego oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 50 €/os. (kwotę zbiera pilot)

Plan:

Galeria:

FATIMA/1
FATIMA/2
FATIMA/3
FATIMA/4
FATIMA/5
FATIMA/6
FATIMA/7
FATIMA/8
FATIMA/9

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...